FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

1. What is the best psi for mountain bike tires?

Proper tire pressure lets your bike roll quickly, ride smoothly, and avoid flats. Narrow tires need more air pressure than wide ones: Road tires typically require 80 to 130 psi (pounds per square inch); mountain tires, 25 to 35 psi; and hybrid tires, 40 to 70 psi.


2. Which are the best mountain bike tires?

 • Maxxis High Roller II Dual Mountain Bike Tire.
 • Continental Trail King Fold Mountain Bike Tire.
 • Schwalbe Hans Dampf Snake Skin TL-Ready Mountain Bike Tire.
 • Goodyear Folding Bead Mountain Bike Tire.
 • Michelin WildRACE'R Mountain Bike Tire.
 • Schwalbe Racing Ralph Snake Mountain Bike Tires.


3. Is carbon Fibre cheaper than Aluminium?

Aluminum versus carbon fiber is cheaper, but carbon fiber is tensile and not ductile. ... Aluminum is also cost effective and very compromising when compared to carbon, which can be too expensive depending upon its quality. The molding process of carbon fiber is also slower than the aluminum manufacturing process


4. How is power measured on a bike?

A power meter is a device fitted to a bike that measures the power output of the rider. Most commonly, power meters use strain gauges that deflect slightly when a force is applied. By measuring this torque and combining it with angular velocity, power (measured in watts) can be calculated.

REACTION SIA

Reg. no.: 40203063157

VAT no.: LV40203063157

Salaspils, Nometnu str. 38-17, Latvia

E-mail: [email protected]

https://www.reaction.lv

Phone: +371 23 996 111

We speak English, Latvian, Russian.

We also communicate in Swedish and Danish (written) - Yes! we ship also over there !

Kalnu riteņbraukšana

Kalnu riteņbraukšana ir riteņbraukšanas sporta disciplīna, kurā tiek veiktas distances bezceļa un mainīga reljefa trasēs uz īpaša veida MTB (Mountainbike) velosipēdiem. Kalnu riteņbraukšana ietver sevī vairakas apakšdisciplīnas, kurās tiek izmantoti dažādu konstrukciju un ģeometrijas MTB velosipēdi:

 • Kross jeb apvidus šķērsošana (Cross-Country (XC)) - visizplatītākā pamatdisciplīna. Šajā disciplīnā, pamatā tiek veiktas trases no viena punkta līdz otram, jeb pa īsāku trasi vairākus apļus ar kopīgu vai atsevišķu startu.
 • Nobrauciens (Downhill (DH)) - distances veikšana uz ātrumu speciālā trasē ar pastiprinātu slīpumu. Šeit tiek izmantoti pastiprinātas konstrukcijas velosipēdi ar priekšējo un aizmugurējo amortizāciju, kā arī motokrosa komplektācijas ekipējums.
 • Četru braucēju kross (Fourcross (4X)) - šajā disciplīnā īpašu trasi ar šķēršļiem un viražām veic vienlaicīgi līdz četriem braucējiem ar kopēju barjeras startu. Šai disciplīnai ir līdzība ar BMX. Atšķirības ir: lielāka izmēra riteņi velosipēdiem, priekšējo amortizatoru izmantošana, kā arī trase ar nepārtrauktu nogāzi, kas šo disciplīnu padara vēl ātrāku un bīstamāku.
 • Kalnu Triāls (MTB Trials) - pastiprināti šķēršļotas trases veikšana tikai uz velosipēda riteņiem, atbalstam neizmantojot nedz kājas, nedz ķermeni. Principā tas ir tas pats velotriāls, tikai izmantojot velosipēdus ar lielāka diametra riteņiem un priekšējo amortizatoru. Klasiskajā velotriālā tiek izmantoti 20 collu riteņi un amortizatoru konstrukciju izmantošana nav pieļauta.
 • Enduro - strauji nobraucieni kā Downhill un ik pa laikam nelieli kāpumi.
 • Slopestyle - nobrauciens ar lieliem lēcieniem un daudz trikiem
 • MTB Maratons (Marathon) ir kalnu riteņbraukšanas disciplīna, kurā sportisti šķērso kalnainu apvidu, pieveicot garas distances - virs 50km. Maratona braucienos tiek izmantoti hard-tail, vai full-suspension velosipēdi ar amortizatora dakšas gājienu 80-120mm. Šādiem braucieniem ir jāsagatavojas īpaši, jo tehnisku palīdzību parasti nav iespējams saņemt. Tāpēc braucējam ir jāparedz iespējamie tehnikas bojājumi un jābūt gatavam tos novērst paša spēkiem.[1]
 • Kalnu riteņbraukšanas diskusiju forums latviešu valodā
 1. «Reaction – Velosipēdi» (latviešu). Skatīts: 2019-06-25.